
De Grote Bazaar van Teheran was op maandag 29 december 2025 opnieuw het toneel van grootschalige protesten en stakingen door handelaren en winkeliers. Deze protesten ontstonden als reactie op de ongekende stijging van de wisselkoersen, oplopende inflatie en zware druk op het levensonderhoud, en besloegen grote delen van de bazaar.
Volgens veldrapporten sloten veel winkeliers in de Grote Bazaar van Teheran hun zaken en organiseerden zij protestbijeenkomsten op verschillende locaties binnen het marktgebied. Het Aluminiumgebouw, de Aladdin-mobielmarkt, het Charsou-winkelcentrum, de Cheragh Bargh-markt, de Saadi-markt, de Hamam-Chal-steeg en het gebied richting Golbandak behoorden tot de plaatsen waar sprake was van grootschalige sluitingen en aanwezigheid van demonstranten.
Uitbreiding van de protesten van Lalehzar tot Aladdin
Volgens ooggetuigen trokken groepen burgers en winkeliers van de Lalehzar-straat richting de Aladdin-passage en uitten zij met het scanderen van leuzen hun protest tegen de economische situatie en de chaos op de valutamarkt. Tegelijkertijd sloot ook de goudmarkt zich aan bij deze protestgolf en werd de activiteit van veel winkels in deze sector stilgelegd.
Ook op de Shoush-markt in Teheran werden gelijktijdige bijeenkomsten gemeld. In verspreide video’s is te zien dat demonstranten met leuzen als “Dood aan de dictator” en “De Iraniër sterft, maar accepteert geen vernedering” hun woede over de huidige economische omstandigheden tot uiting brachten.